GEOLOGIE JE MOJE HOBBY, ŘÍKÁ STÁŽISTKA JANA…

Geologický korespondenční seminář Kamenožrout nabízí svým vybraným úspěšným řešitelům možnost absolvovat stáž na PřF UK v Praze.

Naší letošní stážistkou byla devatenáctiletá studentka Jana Macháčková z Lomnice nad Popelkou a rozhovor s ní vám přinášíme níže.

prijimacky

Foto: Petr Jan Juračka

Devatenáctiletá studentka 3. ročníku aplikované chemie a farmacie z Lomnice nad Popelkou, to je naše stážistka Jana Macháčková.

Jana je úspěšnou řešitelkou Geologického korespondenčního semináře Kamenožrout,  a právě díky tomu měla možnost pobýt s námi dva týdny na  Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

O korespondenčním semináři se dozvěděla náhodou, když si prohlížela webové stránky projektu Prirodovedci.cz, jehož je součástí jako registrovaný člen.

Velmi podobně se Jana dostala také ke geologii, jak sama říká: "Byla to náhoda. Geologii jsem objevila na táboře, na který jsem jela jen  proto, jelikož nikde jinde nebylo místo."

Přírodní vědy jsou jí však koníčkem odjakživa a stáží na Přírodovědecké fakultě si rozšířila obzory v tomto oboru. "Nejvíc mě zaujala geologická knihovna a mikrosonda. Studenti v Praze mají obrovskou výhodu, co se týče dostupnosti studijních materiálů a informačních toků všeobecně." V rámci stáže se studentka podívala také na Akademii věd ČR.

A kde se vidí Jana do budoucna? Ještě nemá úplně jasno, "teď mě čeká zkouška z dospělosti a pak třeba geologie," dodává se smíchem Jana.