Přeskočit na obsah

Letní tábor 2024

LETNÍ TÁBOR S KAMENOŽROUTEM 2024 ANEB PERMONICKÁ VÝPRAVA DO DOLŮ POD HORAMI

Milí táborníci, vážení rodiče, příznivci Geologického semináře Kamenožrout! Rok utekl jako voda a my jsme tu zpět, s již 8. ročníkem LETNÍHO TÁBORA S KAMENOŽROUTEM 2024, letos s podtitulem

PERMONICKÁ VÝPRAVA DO DOLŮ POD HORAMI!

Už od konce loňského ročníku tábora přemýšlíme, kam vás vezmeme, s čím vás seznámíme a co vám ukážeme v tom roce letošním.  Pokud jste připraveni na další dávku zážitků, které jsme pro vás připravili,  není nic jednoduššího, než s námi opět vyrazit za dalším prázdninovým dobrodružstvím! A že to budě opět nabité poznáváním, novými zkušenosti, kamarády a v neposlední řadě zábavou, na to vemte jed 🙂 

V termínu  od 08. do 12. července 2024 pořádáme již 8. ročník “LETNÍHO TÁBORA S KAMENOŽROUTEM 2024 ANEB PERMONICKÁ VÝPRAVA DO DOLŮ POD HORAMI”. Program bude i letos rozmanitý svým zaměřením, a to nejen na geologii a geomorfologii a aplikaci těchto oborů v praxi a v terénu, ale také na geobotaniku a zoologii, kde se o těchto říších dozvíme z vyprávění odborníků ze Správy KRNAP. Navštívíme např. Hornický skanzen v Žacléři, Měděný důl Bohumír v Jívce u Trutnova, Harrachovskou sklárnu nebo Muzeum Krkonoš ve Vrchlabí. Jako každý rok si najdeme i čas na protažení těla na celodenním turistickém výletu a zbyde i čas na zábavu (dinopark v polské Sklářské Porubě nebo bobová dráha) a mnoho dalšího, v rámci doprovodných odpoledních/večerních programů.

PROGRAM TÝDNE:

Pondělí: Hornický skanzen v Žacléři

Úterý: Exkurze Černá hora – naučná stezka po rašeliništích – celodenní turistický výlet s odborným výkladem

Středa: Měděný důl Bohumír (Jívka u Trutnova); bobová dráha, areál Mladé Buky

Čtvrtek: Harrachov – Sklárny Novosad a syn; Sklářská Poruba (PL) –  dinopark

Pátek: Muzeum Krkonoš Vrchlabí

Tábor proběhne pod vedením zaměstnanců Přírodovědecké fakulty UK. Letní tábor je pobytový (pondělí – pátek). Celý týden se budeme pohybovat po Krkonošském národním parku, v podhůří hor, ale i u polských sousedů (nutný občanský průkaz nebo cestovní pas)

Letní tábor je určen dětem ve věku 8 – 14 let (mladší děti po individuální domluvě s rodiči, ideálně v doprovodu staršího sourozence) a jeho cena činí 7 000,-/osoba/týden. V ceně je zahrnuta autobusová doprava, týden ubytování na chalupě v Krkonoších, celodenní strava, vstupy… Kapacita je omezena na 25 dětí! S přihláškami neváhejte :)!  

Zde naleznete i přihlášku.  Registrace je již spuštěna!

NA VIDĚNOU A PROŽITÍ SPOLEČNÝCH ZÁŽITKŮ SE TĚŠÍ   

Bára a Kuba koordinátoři Geologického semináře Kamenožrout 

kamenozrout@natur.cuni.cz