září, 2017

9zář13:00- 17:00Zpátky do školy aneb do lavic s geologiíZahájení školního roku geologickou exkurzí do Radotína a okolí

Dovolujeme si Vás pozvat na již tradiční exkurzi, kterou náš seminář pořádá při zahájení školního roku, tentokrát opět do Radotína a jeho blízkého okolí.

Termín exkurze: 9. září 2017 od 13:00. Sraz účastníků na zastávce K Cikánce. Na místo srazu je možné se dopravit městskou hromadnou dopravou, vlakem (Nádraží Radotín) nebo autem.

Trasa povede ze zastávky K Cikánce okolo Radotínských skal, do Orthocerového lůmku, přes lokalitu V Sudech do Černé rokle a zpět do Radotína. Během exkurze budou navštíveny lokality s horninami silurského a devonského stáří, náležející kopaninskému, požárskému, lochkovskému a pražskému souvrství. Na všech lokalitách je možné najít hojné fosílie, např. hlavonožce, mlže, ramenonožce, trilobity a další.

Průvodcem nám bude Mgr. Štěpán Rak z Berounského Muzea českého krasu.

Na exkurzi není třeba se přihlašovat! Kdo dorazí, vyrazí s námi za poznáním a sběrem fosílií. Vstupné je DOBROVOLNÉ!

Těšíme se na Vás! KAMENOŽROUT

(Sobota) 13:00 - 17:00