květen, 2016

14kvě9:30- 19:00Silur a devon v okolí Radotína

Podrobnosti události

Pozvánka na jarní exkurzi České geologické společnosti č. 39, „Silur a devon v okolí Radotína

Česká geologická společnost ve spolupráci s Geologickým korespondenčním seminářem Kamenožrout a Paleontologickou sekcí Společnosti Národního muzea vás srdečně zvou na jarní exkurzi, a to v sobotu 14. května 2016. Sraz účastníků je v 9:30 před vlakovým nádražím Radotín. Ukončení exkurze je plánováno v odpoledních hodinách.

Záštitu nad akcí převzal RNDr. Jakub Trubač. Průvodci exkurze zaměřené na paleontologii a stratigrafii oblasti západně od Radotína budou Mgr. Lukáš Laibl a Mgr. Jakub Vodička.

Trasa dlouhá asi 7 km povede z nádraží Radotín okolo Radotínských skal, do Černé rokle a zpět do Radotína. Během exkurze budou navštíveny lokality s horninami silurského a devonského stáří, náležející kopaninskému, požárskému, lochkovskému a pražskému souvrství. Na všech lokalitách je možné najít hojné fosílie, např. hlavonožce, mlže, ramenonožce, trilobity a další.

Na exkurzi není třeba se přihlašovat. Na místo srazu je možné se dopravit městskou hromadnou dopravou (autobusy č. 120 a 255, zastávka Nádraží Radotín), vlakem, nebo autem.

Exkurze39 (2)

K exkurzi bude vydán tištěný průvodce s programem v ceně 50 Kč. Občerstvení si vezměte s sebou.

Těšíme se na Vás! Váš Kamenožrout!

Čas

(Sobota) 9:30 - 19:00

Místo

Radotín

Vrážská, 153 00 Praha

Organizátor

Jakub Trubač kamenozrout@natur.cuni.cz

Komentáře nejsou povoleny.