červenec, 2017

10čec(čec 10)8:0014(čec 14)16:00LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S KAMENOŽROUTEM - PERMONICKÁ DOBRODRUŽSTVÍ ANEB PO STOPÁCH KAMENNÉ MINULOSTI

Podrobnosti události

UVOLNILO SE 1 MÍSTO! ZÁJEMCI, PIŠTE NA EMAIL: kamenozrout@natur.cuni.cz

Geologický korespondenční seminář Kamenožrout pořádá letos již 2. ročník tábora pod názvem “LETNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S KAMENOŽROUTEM - PERMONICKÁ DOBRODRUŽSTVÍ ANEB PO STOPÁCH KAMENNÉ MINULOSTI”, konaný v termínu 10. – 14. července 2017 - 1 VOLNÉ MÍSTO!.

Tábor je určen dětem ve věku 6 – 12 let se zvýšeným zájmem o přírodní vědy, zejména pak geologii a paleontologii a jeho cena činí 3 000,-/týden (obědy nebo obědové balíčky, svačiny, pitný režim - dle možností aktuálního dne, 1 noc ubytování v kempu ve Zbraslavicích U Starého rybníka, cesta autobusem). Kapacita tábora je omezena na 25 dětí! (především z důvodu omezeného počtu osob pro vstup do kutnohorského podzemí)

DSC_3410

Tábor je tématicky zaměřen na geologii a paleontologii a jim příbuzné vědy o Zemi, a především na poznávání těchto oborů v praxi a v terénu.

Každý den vyrazíme na známe i méně známe lokality, kde budeme poznávat geologii a paleontologii na vlastní kůži, sbírat zkameněliny a objevovat přírodní krásy naší země. Navštívíme činný lom Markovice u Čáslavi, doly pod Kutnou Horou skrývající mnohá tajemství, činný kamenolom Zbraslav a mnoho dalšího.

Pondělní a úterní den strávíme v okolí Kutné Hory, a to i s přespáním v kempu U Starého rybníka ve Zbraslavicích, čímž si oživíme náš příměstský tábor nocováním mimo domov.

Sraz účastníků bude vždy v 8:00 (kromě úterý - tento den budeme mimo Prahu) v budově Přírodovědecké fakulty, Paleontologická posluchárna (přízemí vlevo), Albertov 6, 128 43 Praha 2. Odsud budeme každý den vyrážet za dobrodružstvím. Návrat vždy mezi 16 – 17 hodinou opět na Albertov.

DSC_3531

DSC_3654

Program jednotlivých dnů je stanoven, nikoliv však pevně, vyhrazujeme si možnost ho variabilně měnit v závislosti na aktuálním počasí. Náplň jednotlivých dnů však bude následovná:

1. den: Lom Markovice u Čáslavi - Zbraslavice

2. den: České muzeum stříbra Kutná Hora

3. den: Přírodní rezervace Divoká Šárka - Praha, Liboc

4. den: Kamenolom Zbraslav - Modřanská rokle

5. den: Cihelna v Bažantnici, Praha - Hloubětín

OBSAZENO!!! Přihláška již není dostupná!

Vyplněnou přihlášku zasílejte na email: kamenozrout@natur.cuni.cz

Informace o způsobu platby a další potřebné dokumenty obdržíte společně s jejím potvrzením na Váš email.

DSC_3371

Již teď se těšíme na léto! Váš KAMENOŽROUT

Čas

10 (Pondelí) 8:00 - 14 (Pátek) 16:00

Místo

Přírodovědecká fakulta UK

Albertov 2038/6, 128 00 Praha 2, Česká republika

Organizátor

Mgr. Barbora Šejblovákamenozrout@natur.cuni.cz

Komentáře nejsou povoleny.

X