březen, 2018

21bře18:00- 20:00KLENOTY USA, KRAJINNÉ I HVĚZDNÉ... ANEB TO SE VŮBEC NEDÁ STIHNOUT!

Astronomy Picture of the Day: Once Upon a Solstice Eve
Image Credit & Copyright: Petr Horálek

Srdečně Vás zveme na přednášku KLENOTY USA, KRAJINNÉ I HVĚZDNÉ… ANEB TO SE VŮBEC NEDÁ STIHNOUT!, která se koná dne 21. března 2018, od 18:00 ve Velké geologické posluchárně, Albertov 6, Praha 2. Přednáší Petr Horálek!

197_936Petr Horálek

Narodil se v roce 1986 v Pardubicích, kde již v útlém věku podlehl kouzlu hvězdného nebe. Ve stejném městě začal ve svých 12 letech navštěvovat astronomický kroužek na tamní hvězdárně pod vedením dnes již zesnulého Václava Knolla. Astronomie ho neopustila ani po maturitě, takže se rozhodl vystudovat bakalářský program Astrofyziky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V profesním i ve volném čase se věnuje popularizaci astronomie, především prostřednictvím populárních astronomických článků na serveru České astronomické společnosti Astro.cz. Jeho největší vášní v astronomii je pozorování a fotografování výjimečných nebeských úkazů. Zejména pak slunečních a měsíčních zatmění, která ho uchvátila již v dětství a za nimiž cestuje po celém světě. Autor je rovněž úspěšný astro-fotograf, jehož fotografie nočního nebe a vzácných nebeských úkazů již několikrát ocenila porota České astrofotografie měsíce. Za největší úspěch ovšem považuje, že jedna z jeho fotografií byla vybrána NASA jako prestižní Astronomický snímek dne (Astronomy Picture Of the Day – APOD). Na konci roku 2014 jej pozvala Evropská jižní observatoř v Chile (ESO) jako prvního Čecha k funkci Fotografického ambasadora. V roce 2015 po něm byla pojmenována planetka 6822 Horálek.

(Středa) 18:00 - 20:00

Přírodovědecká fakulta UK