duben, 2016

16dub8:00- 19:00EXKURZE: MINERALOGICKÁ CESTA KOLEM SVĚTA ZA JEDEN DEN

Z DŮVODU NENAPLNĚNÍ KAPACITY ZÁJEZDU JE AKCE ZRUŠENA!

REGISTROVANÝM ÚČASTNÍKŮM BUDE JEJICH POPLATEK VRÁCEN V PLNÉ VÝŠI!

Geologický korespondenční seminář Kamenožrout vás srdečně  zve na jednodenní exkurzi MINERALOGICKÁ CESTA KOLEM SVĚTA ZA JEDEN DEN do německého Freibergu, která se koná v sobotu 16. dubna 2016. Průvodci exkurze budou odborníci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

A (1)

Prázdniny a s nimi spojené výlety jsou sice ještě daleko, Kamenožrout by pro vás ale jeden výjimečný výlet za poznáním už měl.  Pojeďte  s námi za jedinečnými mineralogickými sbírkami v unikátní expozici Terra Mineralia ve Freibergu! V historickém objektu renesančního saského zámku Freudenstein ve Freibergu  podnikneme dobrodružnou mineralogickou cestu kolem světa.  A Freudenstein – »kámen potěšení« – dělá čest svému jménu, neboť v sobě skrývá poklad světového významu, který stále znovu dokáže očarovat nejen vědecky zaměřené publikum.  S více než 3 500 minerály, drahokamy, ale i meteority je Terra Mineralia Báňské fakulty Technické univerzity rozhodně největší a nejkrásnější výstavou v celém Německu a nejen tam.

A (5)

V sobotu 16. dubna vyrazíme v 8:00 od budovy děkanátu Albertov 6, 128 43 Praha 2  směr Freiberg. Den strávíme s odborným doprovodem v muzeu Terra Mineralia a kolem  19:00 hod. se  na stejném místě (u budovy PřF UK v Praze) rozloučíme.

Cena exkurze, která činí 850,- Kč/ 1 osoba, zahrnuje cestu pohodlným autobusem Praha – Freiberg – Praha,  vstupné do mineralogického muzea Terra Mineralia a odborný výklad.

POZOR! Počet míst je omezen – na exkurzi s námi vyrazí pouze 25 nejrychleji registrovaných účastníků!

Upozornění pro účastníky: Každý z účastníků musí být vybaven platným občanským průkazem, příp. platným cestovním pasem!

A (10)

A (18)

Přihlášku na exkurzi naleznete ZDE. Vyplněnou ji zasílejte na email: kamenozrout@natur.cuni.cz

Těšíme se na viděnou! Váš KAMENOŽROUT!

(Sobota) 8:00 - 19:00

Mineralogické muzeum Terra Mineralia,