červenec, 2020

06čec(čec 6)7:3010(čec 10)18:005. LETNÍ TÁBOR S KAMENOŽROUTEM ANEB OD LÁZEŇSKÝCH PRAMENŮ AŽ K MECHOVÉMU JEZÍRKU

Vážení přátelé, příznivci našeho Geologického korespondenčního semináře Kamenožrout, geologie a přírody obecně! I v této nejisté době, a po množství dotazů  ze strany rodičů,  pořádáme i letos již 5. ročník dětského "LETNÍHO TÁBORA S KAMENOŽROUTEM ANEB OD LÁZEŇSKÝCH PRAMENŮ AŽ K MECHOVÉMU JEZÍRKU" konaného v termínu 6. - 10. července 2020!

Přestože se situace na "válečném poli" mění každým dnem, ne-li hodinou, budeme doufat, že v červenci již bude možné poslat děti na zotavovací akci a vše proběhne v běžném režimu. Pokud by byl tábor přeci jen nakonec zrušen z důvodu vládního nařízení nebo zhoršení situace v souvislosti s COVID-19, nebudou účastníkům tábora účtovány žádné storno poplatky! Tábor je určen dětem ve věku 6 – 12 let se zvýšeným zájmem o přírodní vědy, zejména pak geologii a jeho cena činí 4 800,-/týden (obědy v restauraci nebo obědové balíčky, svačiny, pitný režim, ubytování na chatě Dřevěnka - Rejvíz, vč. snídaně a večeře, pronájem autobusu po celou dobu trvání akce, vstupné na atrakce - Stezka v oblacích, Mamutí bobová dráha, a do skanzenu,...). Počet účastníků tábora je omezen na 25 dětí!  Upozorňujeme, že v letošním roce nastává jedna změna, a to ta, že tábor je od pondělí do pátku pobytový! Důvod je jediný, program je situován do oblasti Jeseníků, odkud se nebudeme každý den vracet do Prahy.

Tábor je tématicky zaměřen na geologii, především tedy na mineralogicko ložiskovou geologii Jeseníků, náležících Moravskoslezské oblasti Českého masivu - tzv. Silezika.   Terénní geologii zkombinujeme i se zábavnou formou poznávání geomorfologie Jeseníků, a to návštěvou Stezky v oblacích, která se nachází v horském středisku Dolní Morava, která nám poskytne výhled z vrchu Kralického Sněžníku, odkud se dostaneme zpět Mamutí bobovou dráhou.  Navštívíme Přečerpávací vodní elektrárnu dlouhé Stráně (exkurze) a významné mineralogické lokality Jeseníků. Děti si také vyzkouší rýžování zlata přímo ve skanzenu ve Zlatých Horách.  Sraz účastníků tábora je v pondělí 6. července 2020 v 7:30 v budově Přírodovědecké fakulty, Velká paleontologická posluchárna (přízemí vlevo), Albertov 6, 128 00 Praha 2. Návrat na stejné místo v pátek 10. července 2020 cca v 18:00.

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE!

Vyplněnou a podepsanou přihlášku (elektronický podpis nebo scan celé přihlášky) zasílejte na email: kamenozrout@natur.cuni.cz

INFORMACE O ZPŮSOBU PLATBY A DALŠÍ POTŘEBNÉ DOKUMENTY OBDRŽÍTE SPOLEČNĚ S POTVRZENÍM PŘIJETÍ PŘIHLÁŠKY NA VÁŠ EMAIL!

TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU NA TÁBOŘE! :)

6 (Pondelí) 7:30 - 10 (Pátek) 18:00

Geologický korespondenční seminář Kamenožrout