červenec, 2019

08čec(čec 8)7:3012(čec 12)16:004. LETNÍ TÁBOR S KAMENOŽROUTEM ANEB DOLE V DOLE...

Geologický korespondenční seminář Kamenožrout pořádá letos již 4. ročník dětského "LETNÍHO TÁBORA S KAMENOŽROUTEM ANEB DOLE V DOLE..." konaného v termínu 8. - 12. července 2019!

Tábor je určen dětem ve věku 6 – 12 let se zvýšeným zájmem o přírodní vědy, zejména pak geologii, paleontologii a jeho cena činí 4 500,-/týden (obědy nebo obědové balíčky, svačiny, pitný režim, 2 noci ubytování na chalupě Orlice v Horní Malé Úpě vč. snídaně a večeře, vstupné do skanzenů a na atrakce, jízdné na lanové dráze, pronájem autobusu - 4 dny). Počet účastníků tábora je omezen na 25 dětí!

Tábor je tématicky zaměřen na geologii a paleontologii, především tedy na poznávání těchto oborů v praxi a v terénu. V letošním roce se ale seznámíme i s historií hornictví, metodami dobývání surovin atd.

První tři dny, stejně jako v loňském roce, strávíme v Krkonoších a jejich podhůří. Navštívíme hornický skanzen v Žacléři, měděný důl v Jívce u Trutnova, projdeme se po rašeliništích na samém vrcholu Černé hory (exkurzi povede lektor Správy KRNAP, Ing. Michal Skalka). Vyzkoušíme si geocaching a po přívalu nových informací a zážitků zrelaxujeme na bobové dráze.

Po návratu do Prahy nás ve čtvrtek čeká návštěva Koněpruských jeskyní a lomu Kosov u Berouna. Poslední den, tedy v pátek, vyrazíme na paleontologické lokality do Radotína a jeho okolí.

Od pondělí do středy se tedy budeme pohybovat v Krkonoších, a to i s přespáním (2 noci) na horské chalupě Orlice v Horní Malé Úpě, čímž si oživíme náš tábor nocováním mimo domov. Čtvrtek a pátek nás pak čeká blízké okolí Prahy a poznávání jeho geologických a paleontologických lokalit.

Sraz účastníků tábora je v pondělí 8. července 2019 v 7:30 v budově Přírodovědecké fakulty, Velká paleontologická posluchárna (přízemí vlevo), Albertov 6, 128 43 Praha 2. Návrat na stejné místo ve středu 10. července 2019 cca v 17:30. Poté sraz ve čtvrtek a pátek vždy v 8:00 ve Velké paleontologické posluchárně, návrat vždy cca v 16:00 na stejné místo.

Program jednotlivých dnů je stanoven následovně:

1. den: Hornický Skanzen v Žacléři; odpoledne geocaching

2. den: Exkurze Černá hora - naučná stezka po rašeliništích (pod vedením KRNAP)

3. den: Měděný důl Bohumír (Jívka u Trutnova); bobová dráha Svoboda nad Úpou

4. den: Koněpruské jeskyně; lom Kosov (Beroun)

5. den: Radotín a okolí - paleontologické lokality

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE!

Vyplněnou přihlášku zasílejte na email: kamenozrout@natur.cuni.cz

INFORMACE O ZPŮSOBU PLATBY A DALŠÍ POTŘEBNÉ DOKUMENTY OBDRŽÍTE SPOLEČNĚ S POTVRZENÍM PŘIJETÍ PŘIHLÁŠKY NA VÁŠ EMAIL!

TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU NA TÁBOŘE! :)

8 (Pondelí) 7:30 - 12 (Pátek) 16:00

Přírodovědecká fakulta UK