Přeskočit na obsah

STŘEDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOST

PROČ SOČ? PROTOŽE SOČ!

Středoškolská odborná činnost (SOČ) je prestižní soutěží s mnohaletou tradicí. Historie SOČ se začala psát již v roce 1979, tehdy byla ještě soutěží československou. Pokud se v SOČ umístíte na předních místech, máte otevřené dveře k dalšímu studiu a pro řadu z vás bude SOČ startem vaší budoucí vědecké kariéry, pro jiné šikovným způsobem, jak si vyzkoušet, jestli je zamýšlený obor vysokoškolského studia skutečně baví. SOČ je soutěží víceoborovou, mezi 18 soutěžními obory si tedy vybere každý z vás, ať studujete na kterémkoli typu střední školy. SOČ přitom není jen vědomostní soutěží. Prokazujete zejména schopnost samostatné práce a na rozdíl od jiných středoškolských soutěží si ve všech kolech vyzkoušíte obhajovat práci před odbornou porotou. Rozvíjíte tedy i své prezentační dovednosti a schopnost reagovat na dotazy porotců. Ti nejlepší z vás pak vyjedou na zahraniční soutěže.

slide_1

5+1 důvod, proč se pustit do SOČ!

Pokud Vás zajímají přírodní vědy, konkrétně vědy o Zemi s geologickým zaměřením, máte možnost na své Středoškolské odborné činnosti spolupracovat s některým z našich vědeckých pracovníků z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, kteří pro SOČ vypsali svá jenotlivá témata a čekají na Vás, studenty se zájmem a možná i případné budoucí vědecké kapacity 🙂

Uveřejněných témat je široká škála. V případě Vašeho zájmu se pak obracejte přímo na garanta daného tématu (kontakt viz příloha s nabídkou okruhů) nebo na nás, organizátory Kamenožrouta (kamenozrout@natur.cuni.cz) a my Vám s kontaktem a dojednáním potřebného velmi rádi pomůžeme!

Veškeré potřebné nformace týkající se SOČ naleznete na webu http://www.soc.cz/, případné přihlášky se pak podávají přes webový formulář.

dsc-9315Foto: Petr Jan Juračka

Z nabídky vědeckých pracovníků PřF UK můžete pracovat na tématech jako jsou: 

  • Geologie a mineralogie vybraného historického revíru těžby zlata na území ČR (konkrétní lokalita bude upřesněna po vzájemné dohodě),
  • Určování minerálů v terénu pomocí miniaturních spektrometrů,
  • Uhlíkaté nanotrubičky, materiál budoucího výtahu do vesmíru?

a mnoho dalších, jejichž kompletní nabídku ke stažení naleznete ZDE!

 

Přejeme všem správnou volbu, hodně úspěchů při řešení i vědeckých úspěchů budoucích!

 

VÁŠ KAMENOŽROUT!diamant